пятница, 30 сентября 2022, 16:371664545024 Написать нам Реклама на сайте Мобильная версия English

Вверх

Історія і суть "свята" 8 березня
08.03.2014 17:53:32. Просмотрено 11662 раз. За сегодня — 0 раз.

Усі свята, що ми їх відзначали за роки радянської влади, мали за собою якесь обґрунтування, і тільки 8 Березня залишилося без офіційного пояснення. І якщо це Міжнародний жіночий день, як його називають то чому його відзначали тільки у колишньому СРСР, адже жінки є і в інших країнах світу? Отож поява цього свята безпосередньо пов’язана з революційними подіями початку ХХ ст. Тоді ставилося завдання зруйнувати “до основанья” все, зокрема й традиційно-народні, церковні та державні свята, і запровадити революційні свята.
Свято 8 Березня започатковано на 2-й Міжнародній конференції жінок-соціалісток, що відбулася 1910 року в Копенгагені. Під впливом революційних подій 1905-1907 років у Росії було прийнято рішення вважати 8 Березня Днем міжнародної солідарності жіночого пролетаріату у боротьби за рівні права з чоловіками.
“Правда“ 1917 року називала це свято Днем жіночого Робітничого Інтернаціоналу.
Проте засновників цього свята хвилювала не економічна та політична рівність жінок – прикриваючись цією вивіскою, вони намагалися залучити жінок до поширення революційних ідей, які спрацювали б на розвал сильних імперій, знищення церкви, одне слово – руйнацію фундаменту тих країн, які ще не були під впливом масонів. 8 Березня - це свято не всіх жінок, а жінок-революціонерок.
Вже ні для кого не секрет, що лідерів революційних рухів єднали не тільки вірність ідеям Інтернаціоналу, комунізму та іншим “ізмам”, а й те, що переважна більшість їх належала до однієї етнічної групи. Саме вихідці з єврейського народу стояли на чолі усіх революційних переворотів початку ХХ ст.
Тому й не дивно, що Клара Цеткін (єврейка), виконуючи завдання партії – придумати жіноче свято, згадала про героїню єврейського народу – Естер, якій присвячено щорічне єврейське свято – Пурім (євреї називають його “наше Благовіщення”). Його відзначають між 20 лютого і 25 березня (день святкування змінюється відповідно до місячного календаря-як і день святкування православної Пасхи). Можливо, того року, коли було вирішено відзначати Міжнародний жіночий день, Пурім випав на 8 березня. Зрозуміло, якби змінювали дату свята щороку, то було б надто помітно, що святкується саме Пурім. Тому святкування дня жінки-революціонерки вирішили максимально приблизити, але все ж таки відділити від Пуріма. І зупинилися на 8 березні.
Не зайве згадати історію Пуріма.
 Після вавилонського полону євреїв, всі охочі могли повернутися до Єрусалима. Проте невдовзі вияснилося: євреї надто добре укріпилися в Персії, тож не бажали повертатися на Батьківщину. Вони проникли в усі структури, що становило загрозу для персів. Персидський патріот Аман приніс царю Артаксерксу проект звільнення Персії від євреїв. Рішення монарха було однозначним – негайна реалізація проекту Амана. Проте придворний постачальник Мардохей (єврей), почувши про це, запропонував царю (який не відзначався високими моральними якостями) в наложниці свою племінницю – Естер. Вона зуміла домогтися не тільки знищення проекту Амана, а й стратити самого Амана. Замість знищення євреїв Артаксеркс погодився стратити всіх їхніх ворогів. “...царь позволяет Иудеям, находящимся во всяком городе, ...убить и погубить всех сильных в народе и области, которые во вражде с ними, детей и жен, и имение их разграбить” (Есф. 8, 8-11). Амана повісили разом з десятьма його дітьми. Всього було знищено 75 000 персів.Вражає, що ненависть євреїв до Амана ось уже майже 2,5 тисячоліття не тільки не зникає, а навпаки культивується у наступних поколіннях. 
Отже, з чим вітають жінок 8 березня: з днем жінки-революціонерки чи з святом Пуріма?
Водночас ми маємо чудове, рідне свято жінки-матері, але чомусь його наші законодавці не спроможні піднести до рівня загальнодержавного.
Отож знайте з чим ви поздоровляете своїх матерів, сестер та коханих жінок!