Від ідеї до міжнародного проекту: психологічна допомога у формі гри

Психологиня з Донеччини Олена Король розробила унікальну трансформаційну гру «Переродження». Пані Олена мешкає у Покровську, тож першими випробувачами стали її земляки. У «Переродження» можна грати не лише офлайн, цей формат дозволяє приєднатись на будь-якому етапі поза часом та простором.

«У своїй роботі я використовую ігровий елемент, що допомагає людям не лише керувати емоціями, а знайти внутрішню гармонію та сили для подолання життєвих труднощів, викликаних війною. Гра допомагає знизити тривожність, покращити психоемоційний стан, навчитись ідентифікувати власні потреби та можливості», розповідає Олена Король.

Авторка каже, що до створення гри були залучені методологи, психотерапевти та багато інших спеціалістів. Результатом багатомісячної роботи стала система із 10 рівнів особистісного зростання, яке відбувається через метафоричне проходження 120 умовних дверей. Кожні двері – виклик та нові можливості для гравця, бо за ними ховаються його упередження, страх, прихований біль, а разом з цим – внутрішній ресурс до трансформації.

Гра «Переродження» – це міні тренінг, який в легкій, ігровій формі поєднує різні підходи психодіагностики, психотерапії та коучингу. Основними інструментами виступають метафоричні карти авторської розробки.

«Гра має багато форматів, що дозволяє використовувати її для різної цільової аудиторії. Тут є елементи коучингу, арт-терапії, можна влаштувати гру-перформанс чи корпоративну гру. Є індивідуальні сеанси та групові. Також можна опанувати її самостійно», – каже  авторка.

Після кількох десятків сеансів гри у різних містах України пані Олена зрозуміла, що наразі «Трансформація» дуже потрібна, адже війна погано вплинула на психологічний стан. Тому вирішила податись на грантову програму, щоб допомогти якомога більшій кількості людей. Її ідею підтримала Агенція США з міжнародного розвитку USAID. Так народився проект  психологічної підтримки ProЖити.

До участі запрошуються жінки, які проживають на територіях поблизу зони бойових дій. Серія ігор стартує з 15 липня та буде тривати до 15 жовтня. Організатори створили телеграм-канал, де можна ознайомитись з інформацією про проект та слідкувати за анонсами.

Також для учасників планується чотириденний ретрит у місті Умань. Під час подорожі жінки відвідають екскурсії до парків і музеїв Умані, включаючи музей Трипільської культури.

Для того, щоб взяти участь треба заповнити гугл-форму  не пізніше 15 липня.

Олена Єрмоленко, Покровськ, для «ОстроВа»

Статті

Донбас
21.07.2024
15:16

Фантазії на тему відновлення розореного регіону. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головним ньюсмейкером виступав ватажок «ДНР» Денис Пушилін. В інтерв'ю донецькій редакції одного з російських телевізійних каналів він у найкращих традиціях фінансових пірамід щедро обіцяв жителям «республіки» нові, сучасні міста,...
Країна
20.07.2024
10:00

Приватизація-2024: у пошуках "меншого зла"

Важливо наголосити на тенденції: стрімке падіння капіталізації українських держактивів. Наприклад – Одеський припортовий завод (ОПЗ), колись великий виробник мінеральних добрив.
Донецьк
19.07.2024
10:20

Донеччан не пускають додому. Донецький щоденник

...З жовтня минулого року потрапити додому людям із донецькою пропискою та українським паспортом – це як виграти у лотерею. Пощастить – не пощастить.
Всі статті