Тепер слід забути про гуманізм до тамтешнього населення. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня сепаратистські ЗМІ жили за принципом: "Що у Путіна на думці, то у балакучих "воєнкорів" на язиці". Місцеві журналісти та "експерти" подібно до людожерів племені, яке не знало цивілізації, кровожерливо мріяли про те, як російська армія знищить всю інфраструктуру України, а її населення вимре від холоду і голоду.

Тактика випаленої землі

Показово, що Кремль не поспішав взяти на себе відповідальність за масовані удари по українських електростанціях у Харківській та низці інших областей України. Натомість це зробили сепаратистські ЗМІ.

Автори численних публікацій не приховували назву країни-терориста, яка, зазнавши невдачі у відкритому бою, почала воювати з цивільним населенням. Хтось із них, як, наприклад, заступник "міністра інформації ДНР" Данило Безсонов, відверто глумився."ВСУшниики, зачем вы обстреливаете собственные ТЭС? Друзья, я всегда говорил, что даже в украинской тупости есть логика. Они обстреливают свои ТЭС ради маскировки, чтобы гонять военную технику по темным улицам. Главное - во всем находить логику", - радісно писав він на своїх сторінках у соціальних мережах.

Йому вторив ще один "воєнкор", який назвав знищення українських об'єктів критичної інфраструктури "повною декомунізацією".

"Познавательная страничка. На Украине на 2022-й год было 15 ТЭС. Ни одна из них не была построена при Украине. То есть с 1991 года количество построенных на Украине ТЭС - 0. Все действующие ТЭС были построены "проклятыми коммунистами" с 50х по 80-е годы. То есть каждая уничтоженная ТЭС - это фактически безвозвратная потеря для Украины. Украинские нацисты лишь пользователи чужого труда", - пустував він.

Майже в кожній публікації звучав заклик до командування російських окупаційних військ не зупинятися на досягнутому. "Думаю, что выражу общее мнение – самообстрелы подстанций и ТЭС на Украине. Это самая позитивная новость за последние несколько дней… Но, минус две электростанции - это мало для длительного блэкаута. Сейчас они как-то перекрутятся и восстановят энергоснабжение, все же есть работающие АЭС. Но при более длительном воздействии и дальнейшем выводе из строя ТЭС, проблема станет системной и по большей части неустранимой", - радили їхні автори.

"Работа по инфраструктуре – это дело не одного дня и не одного залпа ракет. Сейчас необходимо оценить возможности Украины и перераспределению мощностей, скорости восстановления разрушенных объектов. Но оценка – это не пауза, удары по следующим объектам должны…", - не сумнівається ще один "експерт" у задумах Кремля.

Нашестя варварів

Не можна сказати, що думка щодо нової тактики держави-терориста у сепаратистських ЗМІ була виключно одностайною. Серйозна "дискусія" розгорілася навколо питання, наскільки потужно потрібно зруйнувати всю Україну. "Украину возвращают в 19 век. И это перед зимой…", - написав один із авторів злобних постів. З ним не погодився його колега:"Превратить Украину в страну середины 19 века мало".

Так з'явилася ідея влаштувати у центрі Європи державу зразка раннього феодалізму. "Украину не погружают в средневековье, а возвращают к ее истинному состоянию… Хаты-мазанки, топить соломой, ездить на волах, вышивать рубахи", - захлиналися від захоплення прихильники "русского мира". "Этих оборванцев нужно вдолбить в каменный век", - виявив знання історії ще один "кремлівський мрійник".

Точку в цій дискусії поставив російський найманець та пропагандист Олександр Жучковський. Він просто і зрозуміло пояснив, що ракетні удари по українській інфраструктурі – це новий етап "спеціальної військової операції", метою якого є знищення всіх українців. Без шансів вижити у середньовічній чи первісній общині.

"От изначального гуманизма по отношению к вражеским солдатикам мы за полгода пришли к долгожданным атакам на украинскую инфраструктуру. Теперь нужно забыть про гуманизм не только к солдатикам, но и к тамошнему населению. Понятно, что там миллионы русских, но ничего, потерпят, с голоду не умрут. Разбирать, кто там русский, а кто украинец, кто друг, а кто враг, слишком дорого для наших солдат и слишком поздно для тех, кто там живет – надо было давно с Украины валить", - досить точно озвучив він плани Кремля.

Але, що цікаво, автори сепаратистських публікацій, які дегуманізували та довели до абсурду гасло безпринципних воєначальників "На війні всі засоби хороші", хором заволали з приводу обстрілів окупованого Донецька та інших населених пунктів. Звичайно, вони традиційно звинуватили в них ЗСУ. Ніхто з них не захотів визнати, що в умовах розгорнутої РФ жорстокої війни, яку із задоволенням підтримали посіпаки з "ДНР/ЛНР", країна, яка захищається від агресії, має право на адекватну відповідь. Але справа навіть не у звичному "Нас-то за що". Як уже неодноразово зауважував "ОстроВ", гучні заяви у місцевих ЗМІ про "злочини українських карателів" на перевірку виявлялися фейками. "Последствия сегодняшнего обстрела центра Донецка - района площади Ленина, драмтеатра, так называемой в народе "головы" - бюста Пушкина", - голосно анонсували містечкові журналісти демонстрацію масштабних руйнувань, порівнянних, наприклад, із Бахмутом, який "звільняють" російські війська. Однак, недаремно кажуть, що краще один раз побачити, ніж сто разів почути чи в місцевих засобах масової інформації прочитати…

Навіть найдосвідченіші пропагандисти не змогли підтвердити фотографіями, що невеликі пробоїни на тротуарі і постамент пам'ятника Олександру Сергійовичу, що злегка похитнувся, з'явилися в результаті масованого обстрілу Донецька з потужних гаубиць 155 калібру. Не дивно, що дедалі більше мешканців окупованого обласного центру починає розуміти, хто "стреляет из минометов с ближайших терриконов или с улицы Щорса"

Огляд підготував Юрій Бовх, "ОстроВ"

 

Статті

Донбас
28.05.2023
21:57

Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Нас тут багато місцевих просто ненавидять. Стежать за нами, наводять ракети, чекають українську армію. Просто нестерпно тут"
Країна
26.05.2023
12:30

Дерусифікація української металургії: залишився останній крок

Є всі підстави вважати, що за тодішньою експансією державного капіталу з Росії в українську металургію стояли не просто російські громадяни з товстими гаманцями, а особисто російський диктатор. Зрозуміло, акції "Запоріжсталі" формально належать не...
Донецьк
25.05.2023
14:00

Спокуса грошима. Донецький щоденник

Настала черга бігти за російськими паспортами довірливим пенсіонерам, які отримують мінімалку. Вишикувалися вони стрункими рядами в " міграційні ", а представники служб масової дезінформації тут як тут - знімають "правдиві" сюжети про те, скільки...
Всі статті