У Грузії закликали негайно запровадити візовий режим з РФ

Неурядові правозахисні організації Грузії закликали владу країни негайно запровадити візовий режим для громадян росії. Про це повідомляє інтернет-портал "Новини-Грузія".

"Ми вважаємо, що контроль за в'їздом до Грузії російських громадян та підприємств є питанням національної безпеки країни", - заявили у спільному зверненні 19 грузинських НУО.

Грузинські правозахисники та активісти вказали на різке зростання кількості росіян, які прибувають до їхньої країни з початку поточного року. Крім того, в Грузії після нападу росії на Україну - з кінця лютого 2022-го - зареєстровано близько 6400 російських компаній, що в сім разів більше за показник всього 2021 року.

При цьому автори звернення висловили стурбованість значним збільшенням експорту з Грузії до росії на тлі масштабних міжнародних санкцій проти РФ.

"Окупація, що триває, етнічні чистки, вчинені Російською Федерацією в Грузії, злочини проти людяності, безперервний конфлікт в Україні і часто підходящий РФ підхід - інтервенція в іноземну державу під приводом так званого захисту власних громадян - створює достатню підставу для встановлення візового режиму", - підкреслили представники НУО.

Вони наголосили, що обмеження громадян окупуючої чи ворожої країни у правах є поширеною практикою і не суперечить міжнародним стандартам у галузі прав людини.

"На підставі всього вищевикладеного вимагаємо негайно встановити візовий режим для громадян росії та переглянути правовий статус тих, хто вже в'їхав на територію країни", - додали автори звернення.

Водночас грузинські НУО висловили "повну підтримку" українському народу у його боротьбі за свободу та вказали на дії РФ проти України та Грузії, заборонені міжнародним правом у галузі ведення війни. Крім того, росія продовжує порушувати територіальну цілісність Грузії, нагадали правозахисники.

Серед тих, хто підписав звернення, - фонд "Відкрите суспільство" Грузії, Інститут громадянського суспільства, Асоціація молодих юристів Грузії, Рух за рівність, Група підтримки жіночих ініціатив WISG, Європейський фонд, Центр соціальних наук і Стражі суду Грузії (Court Watch).

Нагадаємо, Грузія є однією з країн, до якої поїхала найбільша кількість росіян після початку російського вторгнення в Україну. Громадяни РФ мають право перебувати у Грузії без візи протягом одного року.

Як раніше повідомлялося, у Тбілісі росіян пускають у бар лише після визнання ними окупації Грузії та підтримки України.

Статті

Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Всі статті