Коли пробіотики потрібні для профілактики: огляд

До пробіотиків належать бактерії, користь яких для організму людини доведена. Частіше як засоби їх випускають у вигляді дієтичних добавок, набагато рідше — у вигляді лікарських засобів. Замовити пробіотики ви можете за посиланням https://apteka911.ua/shop/lekarstvennyie-preparatyi/probiotiki на сайті медичної інформаційної системи apteka911. Проте коли організм реально потребує допомоги сторонніх мікроорганізмів?

Задачі пробіотиків

Мікрофлора людини — це унікальне й неповторне середовище. Її часто порівнюють з відбитком пальців або візерунком на райдужній оболонці ока. Декілька функцій пробіотиків, коли вони потрапляють у кишківник:

  • боротьба з патогенними бактеріями;
  • створення захисних бар’єрів на стінках кишківника;
  • забезпечення умов для природнього створення мікрофлори.

Тож коли людина приймає пробіотики у їжу, вона відчуває їхній ефект майже одразу. Однак накопичувального результату немає. Якщо одразу після останнього приймання ліків повертаються старі проблеми, це означає, що власна мікрофлора ще не відновилась.

Як комплексно покращити стан кишківника?

Профілактика мікрофлори передбачає оновлення всього складу бактерій у кишківнику. Нормальний результат можливий лише за умови комплексного підходу:

  • регулярне й повноцінне харчування, що включає рослинну й кисломолочну їжу;
  • фізична активність та покращення неспецифічного імунітету.

Ці речі пов’язані між собою. До того ж при прийманні пробіотиків паралельно укріплюється імунна система. Деякі її клітини утворюються та розвиваються саме у ШКТ. Тож профілактичний ефект від дієтичних добавок з пробіотиками можливий лише при всебічному підході.

Коли профілактика — це необхідність?

Профілактичне приймання пробіотиків необхідне, якщо у вас є проблеми з ШКТ. Це потрібно при довгих хронічних захворюваннях, частому вживанні антибіотиків, профілактиці алергічних реакцій.

Приймати пробіотики треба додатково, коли страждає ШКТ або є негативні наслідки для нього. Додають до їжі їх і при надмірній чутливості до харчових компонентів.

Статті

Донбас
19.05.2024
18:44

«Единая Россия» в Луганську змусила школярів збирати сміття. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу хвалили місцеву владу і самі себе. Виходило не дуже. Іноді доводилося маніпулювати заголовками і вдавати, що «все йде за планом». «Великий брат» теж вставляв свої п'ять копійок, намагаючись всіляко показати, що...
Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Всі статті