Зеленський підписав закон про деколонізацію географічних назв в Україні

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає деколонізацію топонімів і географічних назв в Україні. Про це 21 квітня повідомляють у картці проєкту №7253 на сайті Верховної ради.

Згідно з цим законом, перейменуванню піддадуться вулиці та інші об'єкти - зокрема, пам'ятники та пам'ятні знаки. Крім цього, необхідно буде перейменувати населені пункти, в назвах яких є натяки на росію, її діячів або пропагандистів.

"Присвоєння географічним об'єктам, юридичним особам та об'єктам права власності назв держави, які глорифікують, увічнюють, пропагують або містять символіку російської імперської політики, а також назви держави, а також держави-терориста (держави-агресора), або її визначних, пам'ятних, історичних і культурних місць, населених пунктів, дат, подій забороняється", - ідеться в документі.

Також під заборону потраплять зображення, присвячені російським і радянським діячам, російським містам і завоюванням. Цінні пам'ятки потрібно буде перенести в музеї. Під стандарти української мови необхідно буде перейменувати назви населених пунктів.

Також будуть перейменовані населені пункти, назви яких не відповідають стандартам української мови. Як приклад, ця зміна торкнеться назв на кшталт "Октябрьське" або "Южноукраїнське".

Зазначимо, що цей закон набуде чинності через три місяці. Після цього у державних і військових органів буде шість місяців, щоб видалити з публічного доступу російські символи.

Нагадаємо, раніше сьогодні Зеленський затвердив нові правила отримання паспорта громадянина України.

Статті

Світ
02.06.2024
10:07

“У найближчі місяці багато що стоятиме на кону”. Західні медіа про Україну

Стан української армії продовжує погіршуватися, особливо там, де вона має найбільше значення: в піхоті. Контрнаступ України влітку минулого року досягнув кульмінації насамперед через виснаження піхоти, і з того часу їй важко компенсувати ці втрати.
Донецьк
01.06.2024
14:44

"Нове покоління творців". Донецький щоденник

Це шостий за рахунком фестиваль. Перший провели у Донецьку у 2018 році. Але 2023-о за основна частина проходила у «звільненому» Маріуполі. І якщо одразу донеччани не надали цьому значення, мовляв, це символічно, то цього року вони мали привід...
Країна
30.05.2024
09:14

“Поміняти парадигму”. Військовослужбовці розповідають про свій досвід лікування після поранень в Україні

Долю кожного пораненого вирішує, таким чином, військовий лікар, відповідальний за скерування. Деяким щастить потрапити у потрібне місце. Віктору Комарницькому не пощастило.
Всі статті