У МЗС Угорщини "чесно" зізналися, що дуже хочуть співпрацювати з росією

На відміну від деяких країн, які роблять це приховано, Угорщина готова відкрито обговорювати з росією співпрацю у секторах економіки, на які Євросоюз не накладав санкцій. Про це заявив на брифінгу в Празі за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ Вишеградської четвірки очільник угорського МЗС Петер Сійярто, повідомляє Радіо Свобода.

"У тих секторах, де немає санкцій, так, на прагматичній основі, там, де це відповідає нашим національним інтересам, ми хотіли б розвивати співпрацю з росіянами, як це роблять багато європейських і трансатлантичних країн. Деякі з них приховано, деякі – відкрито", – сказав Сійярто.

Дипломат зазначив, що обсяги поставок російського газу в Європу, імпорту російської нафти з Індії, а також поставок ядерного палива з росії в неєвропейські країни НАТО зросли.

"А потім, я думаю, ви не порушуватимете це питання лише перед тими, хто готовий відкрито це питання обговорювати", – відповів Сійярто журналістам.

Раніше єврокомісарка із питань енергетики Кадрі Сімсон заявила, що з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Євросоюз скоротив імпорт російського газу на 71%. 

Водночас деякі країни, зокрема, Чехія відновили імпорт російського газу. Як заявив міністр промисловості та торгівлі Чехії Юзеф Сікела, йдеться про непрямі поставки газу російського походження, які здійснюють окремі трейдери. Водночас, за його словами, потреби в цьому немає, оскільки Чехія створила достатні запаси палива.

Нагадаємо, найбільш залежними від російського газу залишаються Угорщина, Словаччина й Австрія. У 2022 році, після повномасштабного вторгнення росії в Україну, Будапешт не лише не скоротив поставки, але і підписав новий контракт із Москвою про додаткові обсяги російського газу.

Як повідомлялося, уряд Угорщини закликав Україну та росію до переговорів до другої річниці повномасштабного вторгнення

Статті

Світ
08.05.2024
09:59

Зобразити те, що важко уявити. Подорож колишніми нацистськими таборами смерті у Польщі

"Хоча близько половини єврейських жертв справді загинули в таборах, інша половина так і не потрапила до таборів смерті, — розповідає він. — Вони померли від голоду і хвороб у гето або були вбиті в містах і селах, де вони жили".
Світ
07.05.2024
09:09

«Війну на виснаження Росії не виграти». Російські ЗМІ про Україну

"Британці справді пишаються, що задають певні тренди в українській кризі, скеровують Україну на антиросійський шлях, утримуючи її на ньому, і залишаються лідерами у фінансуванні Києва разом зі США та ФРН.
Донбас
05.05.2024
19:32

«Золоті яйця нашої еліти все міцніше стискалися твердою рукою ляльководів». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу напружено працювали в режимі фабрики фейків. Велика кількість публікацій була присвячена трагедії 2-го травня 2014 року в Будинку профспілок в Одесі. Місцева пропаганда традиційно брехливо розповідала про ті...
Всі статті