Канада підтримала заявку України на приєднання до однієї з найбільших зон вільної торгівлі у світі

Канада підтримала заявку України на приєднання до Всеосяжної та прогресивної угоди про транстихоокеанське партнерство (CPTPP). Про це у мережі Twitter написала міністерка торгівлі Канади Мері Нґ, - повідомляє "Голос Америки".

“Після вступу Великої Британії, так як все більше економік висловлюють зацікавленість у приєднанні, Канада вітає заявку України на приєднання до CPTPP”, - написала представниця канадського уряду.

CPTPP — блок із 12 країн, який представляє одну з найбільших зон вільної торгівлі у світі. Угоду наразі підписали такі країни тихоокеанського регіону: Австралія, Канада, Японія, Мексика, Перу, Нова Зеландія, Сінгапур, В’єтнам, Чилі, Малайзія, Бруней. Уряд Британії повідомив, що підписав угоду про вступ до CPTPP 31 березня цього року.

Ні США, ні Китай не є членами цієї угоди. Китай подав заявку на вступ у 2021 році.

США були раніше в цьому блоці, але у 2017 році адміністрація президента Трампа вирішила вийти з цієї угоди.

Президент України підписав указ про участь в переговорах щодо приєднання до Всеосяжної та прогресивної угоди про Транстихоокеанське партнерство 1 травня цього року. В Мінекономіки України сподіваються на вступ вже на початку 2024 року.

“Разом з тим, є перспектива приєднатися до Угоди вже цього року. Це дасть Україні можливість лібералізації нетарифних обмежень у торгівлі товарами й послугам з країнами цього регіону, а також відкриє доступ на нові ринки збуту. Крім того, це надасть нам змогу розширити доступ до прямих іноземних інвестицій”, - розповіла віцепрем’єр-міністерка та міністерка економіки України Юлія Свириденко, яка очолює делегацію в переговорах про вступ.

Як повідомлялося, з початку 2023 року Україна отримала 17 мільярдів доларів допомоги - більше всього від ЄС, США та МВФ.

Статті

Світ
03.06.2024
23:08

«Виснаження військових ресурсів Заходу та мобілізаційного ресурсу на Україні має тривати». Російські ЗМІ про Україну

"Ми повинні домогтися, щоб поруч із нами не було держави, яка є плацдармом для постійної агресії проти нас".
Донбас
03.06.2024
09:20

«Немає елементарного... Ми тут не живемо, а виживаємо». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу наввипередки домагалися звинувачення їх у дискредитації «русского мира», який їм принесла російська агресія. Вони навперебій розповідали, як погано живе «звільнений» народ, як недопрацьовує влада.  Причому,...
Світ
02.06.2024
10:07

“У найближчі місяці багато що стоятиме на кону”. Західні медіа про Україну

Стан української армії продовжує погіршуватися, особливо там, де вона має найбільше значення: в піхоті. Контрнаступ України влітку минулого року досягнув кульмінації насамперед через виснаження піхоти, і з того часу їй важко компенсувати ці втрати.
Всі статті