Пятница, 14 декабря 2018, 00:181544739533 Написать нам Реклама на сайте Мобильная версия English

Вверх

Немногим более одной недели назад к несению службы на территории городов Лисичанск, Северодонецк и Рубежное приступили 147 сотрудников новой патрульной полиции. За прошедшее время полицейские обывателю ничем из ряда вон выходящим не запомнились. В громкие скандалы патрули не ввязывались, перестрелок не устраивали, опасных задержаний не проводили. По словам жителей Северодонецка, новая полиция довольно органично вписалась в ритм жизни города, и вызывает пока впечатления положительные. Служба на Луганщине неожиданно для самих полицейских в первую неделю не стала радикальным испытанием на прочность и дает время на адаптацию.

О первых раскрытых преступлениях, участии патруля в ДТП и опыте работы в львовской патрульной полиции «ОстроВу» рассказал начальник управления патрульной полиции Луганщины и участник боевых действий в Донецком аэропорте, 28-летний уроженец Львовской области Андрей Богуш.

- Як пройшов перший тиждень патрулювання? Чого чекали, що отримали?

- Перший тиждень, як на диво, – дуже спокійно. Скажу відверто, чекали на більш бурхливі події. Дуже приємно здивований, що все проходить так тихо. Є співпраця з відділками поліції по всіх містах – Рубіжне, Лисичанськ, Сєвєродонецьк. Є також розуміння місцевих громадян.


- Яке в цілому ставлення мешканців до патрульної поліції?

- Наскільки мені відомо – позитивне. Поки що позитивне. Стараємось в цьому дусі працювати, щоб так і надалі було.


- Які виклики були за тиждень. З чим довелося працювати?

- В основному це сімейні сварки. Були ДТП, були також «сто тридцяті». Тобто, керування автомобілем в стані алкогольного сп`яніння. Також було розкриття грабежу і розкриття крадіжки. У розкритті вказаних злочинів брали безпосередню участь наші патрульні.

- Тобто, по гарячих слідах.

- Саме так, по гарячих слідах. В Лисичанську була крадіжка, а в Сєвєродонецьку – грабіж.

- 27 травня у Сєвєродонецьку сталося перше ДТП за участю екіпажа патрульної поліції. Було встановлено, що поліцейські не винні. Що не так було з водієм-винуватцем події? Очевидці казали, що він ледве тримався на ногах.

- Водій дійсно був в стані алкогольного сп`яніння. 1.72 проміле – це не надто сильний стан сп`яніння. Склали протокол і відпустили. Водійське посвідчення було вилучене. Подальшу долю винуватця ДТП встановить суд.


- Деякі місцеві жителі під впливом стереотипів умовно розділились на два «табори». Перший – вважає, що нова поліція – це бутафорія, яка не впливає на ситуацію. Інші думають, що патрульні поліцейські дістають зброю без жодного приводу, і стріляють у будь-кого в будь-якій ситуації. Людям треба лякатись зброї поліцейських?

- Все прописано в 46-й статті. Наведу кілька прикладів. Поліція застосує зброю при масових заворушеннях, коли є безпосередня загроза для поліцейського. Якщо є загроза життю його напарника або комусь з оточуючих. Також поліцейські можуть застосувати зброю при нападі тварин. Безпідставно ніхто не буде діставати зброю. Тим більше – застосовувати.


- Чим саме озброєні патрульні поліцейські Луганської області?

- Пістолетом Форт 17. На озброєнні є АКСУ. Є також газовий балончик, що більш дієвий при масових заворушеннях, або для розгону бійки.

- Як буде вирішена проблема з недобором? Адже відомо, що сьогодні в Луганській області існує проблема з кількістю поліцейських.

- Будем, звичайно, добирати. Точні терміни наразі невідомі. Нацполіція обіцяла провести набір у найкоротші терміни. Наскільки мені це відомо, все буде проходити через Київ. Тобто тут, на Луганщині, набір не буде проводитись.

- До того, як очолити патрульну поліцію Луганської області, ви працювали поліцейським у Львові. Як можна порівняти отриманий досвід? Як себе відчуває львівський поліцейський на Луганщині?

- Щодо викликів – тут їх набагато менше. Щодо спілкуванню із громадянами – теж трохи спокійніше. Багато адекватних людей. Я не знаю, як буде далі продовжуватись, але ,поки що, тут простіше працювати, ніж у Львові.

- Ви брали участь у боях за Донецький аеропорт. Як ви потрапили до Збройних Сил України?

- Отримав повістку. Я дзвонив сім разів до воєнкомату. Втім потрапив вже у другу хвилю мобілізації. Чесно кажучи, був обурений, що мене в першу не взяли. Можна сказати, що сам напросився. Прийшла повістка, через два дні я вже був з речами на полігоні і проходив тренування.


Андрей Богуш( слева на фото) вместе со своими сослуживцами

Богуш командовал отделением 79-й отдельной аэромобильной бригады. Участник боевых действий в Амвросиевке, Песках и Донецком аэропорту. Награжден медалью «За образцовую службу».

Пройдя бои, в 2015 году демобилизовался из армии и предпочел работе в сфере логистики службу патрульным полицейским. Позже был приглашен на собеседование на должность начальника управления патрульной полиции городов Северодонецк, Лисичанск и Рубежное, которую успешно прошел.

«ОстроВ», Луганская редакцияПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ

ПОСЛЕДНИЕ ВИДЕО

Погода
Погода в Киеве
Погода в Донецке
Погода во Львове
Погода в Симферополе

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер: