За тиждень діабетики Львова можуть залишитись без інсуліну

На Львівщині не вистачає грошей на закупівлю інсуліну для хворих а діабет, - повідомляє "Zaxid.net".

 

Цьогоріч видатки на лікування хворих на діабет залишилися на рівні 2008 року і становлять 234675,2 тис. грн. Збільшення кількості хворих на інсулінозалежний цукровий діабет та значне зростання вартості препаратів інсуліну призвели до суттєвого дефіциту коштів для лікування цієї категорії хворих. Додатково з місцевих бюджетів протягом I півріччя 2009р. виділено 66385,1 тис. грн. Загальна сума видатків (державний та місцеві бюджети) становить 301060,3 тис. грн.
 

На сьогодні проведено тендерні закупівлі лікарських засобів та виробів медичного призначення на суму 207941,5 тис. грн. Завершені тендерні закупівлі у Вінницькій, Житомирській, Закарпатській, Київській, Луганській, Миколаївській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Чернівецькій областях. В інших регіонах тендери тривають та перебувають на завершальному етапі.
 

Згідно з результатами моніторингу цін, який проводить МОЗ, вартість 1 флакону (картриджу) препарату інсуліну одного виробника у розрізі регіонів України коливається від 4,5 до 62,3 грн. Такий підхід місцевої влади призвів до того, що виділених державою коштів не вистачає на 100% забезпечення всіх хворих препаратами впродовж року.
 

Відповідно до п. 4 розпорядження Кабінету Міністрів України від 5.03.2009 №247-р "Деякі питання забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну" внесено зміни до Закону України "Про Державний бюджет на 2009 рік" у частині додаткового виділення з державного бюджету дотацій місцевим бюджетам на суму 160 млн. грн.
 

Для вирішення питання про закупівлю препаратів інсуліну іноземного виробництва, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення для профілактики, діагностики та лікування інших захворювань МОЗ підготовлено та погоджено із зацікавленими центральними органами виконавчої влади законопроект "Про внесення змін до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо мінімізації впливу фінансової кризи на розвиток вітчизняної промисловості", який погоджено на засіданні профільного Урядового комітету та на засіданні Кабінету Міністрів України, направлено до Верховної Ради України.
 

Рішенням Конституційного Суду України від 14.07.2009 №18-рп/2009 у справі за конституційним поданням Президента України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо мінімізації впливу фінансової кризи на розвиток вітчизняної промисловості" (справа 1-22/2-009) зазначений законодавчий акт визначено неконституційним.

Статьи

Страна
18.04.2024
18:19

Медицинская реформа по-запорожски. Получат ли пациенты надлежащее медицинское обеспечение и качественное лечение

Факт экономии бюджетных средств, о котором говорят местные чиновники, вряд ли добавляет оптимизма запорожцам,  пациентам оптимизированных больниц. Любой рядовой горожанин подтвердит, что до сих пор не заметил, чтобы такая реорганизация положительно...
Страна
18.04.2024
09:14

Закон об усилении мобилизации: основные положения

"Это было очень неожиданно. Пока мы на всех эфирах и в соцсетях рассказывали, что это закон о справедливости, о демобилизации, главную норму просто решили убрать. Говорят, что это был четкий ультиматум от Генерального штаба. В частных разговорах они...
Страна
17.04.2024
10:00

Формирование вооруженных сил и мобилизация в Украине. Как это было в прошлом

Битва за Украину была выиграна в значительной степени благодаря победе большевиков на идеологическом и информационном фронтах. Именно это, вместе с мобилизационными возможностями Красной Армии, непревзойденной жестокостью противника, способность...
Все статьи