У Львові зберуться театрали, критики та керівники усіх українських ТЮГів

З 1 до 5 грудня у Львові відзначатимуть 90-річчя Першого українського театру для дітей та юнацтва, у межах якого пройде круглий стіл за участі представників усіх ТЮГів України, їх є 8 (разом із львівським), також за участі представників Міністерства культури і туризму України, театрознавців, критиків, усіх керівників львівських театрів, - повідомляє «ZAXID.NET».

За словами в.о. головного режисера Першого українського театру для дітей та юнацтва Юрія Мисака, у межах святкування відбудеться також показ вистав, зокрема, благодійна вистава для дітей з особливими потребами, прем’єра вистави "Пригоди Олівера Твіста".

"Театр з ювілеєм зі сцени привітають також студенти 3-го акторського курсу ЛНУ ім. І. Франка. Вони представлять комедію "Театр" М. Фрейна. А вже 4 грудня відбудеться круглий стіл на тему "Проблематика театрів для дітей та юнацтва", де відбудеться обговорення сучасних проблем ТЮГів України та шляхів їх вирішення за участю керівників ТЮГів України, представників Міністерства культури і туризму, представників бізнесових кіл, критиків та театрознавців, преси і ТБ. Цього ж дня – відбудеться виступ Сашка Лірника", - зазначив Ю. Мисак.

Довідка

Перший український театр для дітей та юнацтва заснований на основі наказу ТЕО Наркомпросу у березні 1920р. у тодішній столиці України Харкові як "Театр казки" (офіційне відкриття – 21 березня 1921р.) Так було започатковано новий вид театрального мистецтва, який не мав аналогів у світовій практиці – театр для наймолодших глядачів. У створенні театру брали участь мистецтвознавець і драматург О. Білецький, композитори І. Дунаєвський, Д. Ямпольський, художники Б. Косарев, М. Акимов та ін. Згодом у театрі працювала ціла плеяда вихованців та соратників Леся Курбаса: Михайло Верхацький, Леонтій Дубовик, Фауст Лопатинський, Володимир Скляренко, Борис Тягно, а потім і їхні учні – Олександр Барсегян, Олексій Ріпко. У 30-х роках театр починає називатись за стандартним каноном Харківським театром юного глядача, а у 1938р. театру присвоєно ім’я М. Горького (у 1990р. за рішенням колективу театр отримав свою теперішню назву).

Після років Другої світової війни, які колектив у співпраці з трупою Київського театру юного глядача провів на Кузбасі, Казахстані, Узбекистані, у 1944р. театр переводять до Львова у приміщення колишнього єврейського театру.

У львівський період у театрі у різний час працювали такі відомі режисери як С. Данченко, В. Опанасенко, А. Куниця, М. Нестантінер, В. Козьменко-Делінде, А. Бабенко; тут розпочинав свій творчий шлях Р. Віктюк.

Статьи

Страна
18.04.2024
18:19

Медицинская реформа по-запорожски. Получат ли пациенты надлежащее медицинское обеспечение и качественное лечение

Факт экономии бюджетных средств, о котором говорят местные чиновники, вряд ли добавляет оптимизма запорожцам,  пациентам оптимизированных больниц. Любой рядовой горожанин подтвердит, что до сих пор не заметил, чтобы такая реорганизация положительно...
Страна
18.04.2024
09:14

Закон об усилении мобилизации: основные положения

"Это было очень неожиданно. Пока мы на всех эфирах и в соцсетях рассказывали, что это закон о справедливости, о демобилизации, главную норму просто решили убрать. Говорят, что это был четкий ультиматум от Генерального штаба. В частных разговорах они...
Страна
17.04.2024
10:00

Формирование вооруженных сил и мобилизация в Украине. Как это было в прошлом

Битва за Украину была выиграна в значительной степени благодаря победе большевиков на идеологическом и информационном фронтах. Именно это, вместе с мобилизационными возможностями Красной Армии, непревзойденной жестокостью противника, способность...
Все статьи