Меморіал жертвам замордованим у міських тюрмах НКВД відкрили у Львові. Фоторепортаж

У Львові на Янівському кладовищі відкрили меморіальний комплекс жертвам замордованим у червні 1941 року у Львівських тюрмах НКВД. Як стверджують історики, на місці меморіалу поховано близько 1,5 тисячі жертв терору НКВД. Про це «ОстроВ» повідомили в прес-службі Львівської міської ради.

Зокрема, під час відкриття була відправлена скорботна панахида, посвячено меморіал та молоддю з організації «Спадщина» та «Спілка української молоді» покладено  квіти до меморіалу.

«69 літ минуло від тої події, згадка про яку викликає мороз по шкірі. Забути цього не можна. То було страшне. Та завдяки Лізі Українських жінок та міськраді ми зробили цей комплекс. Сьогодні ми маємо берегти нашу країну і у своїх молитвах пам’ятати про ці події», - зауважила свідок тих подій Ольга Гладун.

Як розповіла голова Всеукраїнської ліги українських жінок Надія Кохалевич, меморіал складається з 3-ох частин: вхідний портал з надписом «Твоє життя – моя смерть», центральна частина, де розташовані христи мучениства, та дзвін пам’яті.

Про важливість події для львів’ян та світу наголосив під час відкриття меморіалу міський голова Львова Андрій Садовий: «Цей Меморіал важливий для багатьох.

По-перше, він є важливим для нашої львівської громади. Ми нарешті вшанували своїх дідусів і бабусь, які стали безневинними жертвами московської, комуністичної орди, яка прийшла на наші землі в 39-му році. Більшість з похованих тут людей не були опізнані.  До них не прийдуть родичі. Тому я маю прохання до усіх львів’ян, знаходити час, прийти час від часу сюди, привести дітей, внуків і помолитись за їх душі.

По-друге, цей меморіал є важливим для всіх українців, наших співгромадян по ту сторону Збруча. Оскільки саме тут вони можуть пересвідчитись, чим закінчується втрата власної держави. Найгірші страждання українці зазнали з однієї простої причини – оскільки дозволили чужинцям панувати на нашій святій землі. Нам важливо це пам’ятати. Щоб ніхто зі своїми фальшивими підручниками не зміг стерти в нашому народі пам’яті про ці страшні злочини.

По-третє, цей меморіал є важливим для світової громадськості. Ми будемо пропонувати усім офіційним закордонним делегаціям, які приїжджають до Львова, відвідувати цей меморіал.  Бо саме тут у Львові світ може побачити, чим закінчуються загравання з агресором.

У 20-му році наше місто пережило великі випробування. Але Бог посилає випробування, аби робити нас міцнішими. Скільки ми маємо ще мучатись, щоб зрозуміти, що, якщо ми будемо разом, тоді нам ніхто не страшний. Лише єдина громада, сильна духом, міцна тілом здатна переносити важкі випробування і сміливо дивитись у майбутнє», - зауважив міський голова Львова Андрій Садовий.

Статьи

Донецк
25.04.2024
10:45

Действовать и жить интересно: Как молодежь из Мирнограда развивает общину у линии фронта

Сейчас в Донецкой области массовые мероприятия запрещены, но люди нуждаются в каком-то моральном утешении. Творческие проекты объединили талантливую молодежь и создали терапевтический эффект для жителей громады, заполнили культурную пустоту.
Страна
24.04.2024
15:26

Когда кровь спасает жизнь: как Днепропетровщина держит донорский фронт

Кровь – это ресурс, который невозможно заменить искусственным веществом. И от этого ресурса зависит жизнь как военных, так и гражданских. Донорство уже более двух лет держит свою линию обороны. И в нашей стране очень принципиально перейти от...
Мир
23.04.2024
17:26

«Брать пример с Ленина и сменить, наконец, внутреннюю политику». Российские СМИ об Украине

...В такой хороший весенний день даже не хочется писать про этот цирк уродцев под названием «конгресс США», но несколько важных тезисов по субботнему голосованию все-таки обозначим...
Все статьи