5 тисяч мешканців Прикарпаття втратили роботу від початку кризи

5 тисяч мешканців Івано-Франківської області втратили роботу з листопада минулого року, - повідомляє "ТРК Вежа".

Фінансово-економічна криза в державі призупинила розвиток промисловості на Прикарпатті. Лише за перше півріччя темпи виробництва, порівняно з минулим роком, знизились майже на 27 відсотків. Найбільш відчутними для області є проблеми на підприємствах "Нафтохімік Прикарпаття" та "Карпатнафтохім". Працівникам хімічної галузі розвиватись заважає не лише загальна економічна ситуація, але й заборона уряду виробляти нафтопродукти з підвищеним вмістом сірки, стверджує начальник головного управління промисловості ОДА Олег Білоус. Виробничі професії стають менш потрібними. Тому з листопада минулого року 5 тисяч прикарпатців залишилися без роботи. А середній рівень зарплати у промисловій галузі з двох тисяч гривень скоротився на четверть. Чиновники та промисловці не втомлюються нагадувати - ситуація могла б бути кращою, якби уряд вчасно відшкодовував Податок на додану вартість. Сьогоді держава винна великому бізнесу 175 мільйонів гривень. Обласні економісти очікують ріст виробництва хоча б на 2% ще цьогоріч. На підприємстві "Карпатнафтохім" планують освоїти новітнє виробництво хлору та каустичної соди.

Статьи

Страна
04.05.2024
10:00

Мобилизация в Крыму: заманивают деньгами и бесплатной землей

С 20 апреля оккупанты в Крыму начали более активную мобилизацию мужчин для войны против Украины. В частности, на территории полуострова работают мобильные мобилизационные бригады, размещаемые в публичных местах.
Донецк
03.05.2024
12:00

Фронт приближается. Покровск: уехать нельзя остаться

Линия фронта с каждым днем приближается, но мы сидим и чего-то ждем. У Покровска есть все шансы стать вторым Бахмутом или Авдеевкой. Может, уже пора искать более безопасное место?
Страна
02.05.2024
10:41

Нефтяная мишень, или Что показали украинские атаки по российским НПЗ

Среди важных итогов: опасения западных союзников Киева, как и следовало ожидать, оказались беспочвенными. Экономический ущерб страны-агрессора тоже не настолько велик, как хотелось бы. Но это не главное.
Все статьи