104 млн. грн. отримало Прикарпаття на утилізацію токсичного гексахлорбензолу

На вивезення з Калуша гексахлорбензолу Івано-Франківська область вже отримала від держави 104 млн грн. Решту коштів надійдуть у жовтні. Про це «ОстроВ» повідомили в прес-службі Івано-Франківської ОДА.

До кінця поточного року з Калуша буде вивезено 11,5 тисяч тонн гексахлорбензолу, що є надзвичайно токсичним органічним забруднювачем (першої категорії небезпеки). На виконання Указу Президента України від 10 лютого 2010 року №145 та розпорядження Кабінету Міністрів України №381 від 2 березня “Про деякі заходи, пов'язані з ліквідацією наслідків надзвичайної екологічної ситуації на території м. Калуша та сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району” Івано-Франківська область отримала з Резервного фонду державного бюджету України перший транш у сумі 104 млн. грн. Про це повідомив голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк.

За словами першого заступника голови ОДА Василя Плавюка, який опікується вирішенням резонансної калуської проблеми, разом з Кабміном та профільними міністерствами опрацьовано відповідні матеріали та визначено фінансування робіт з вивезення гексахлорбензолу з території Калуша в розмірі 298 млн. грн. Визначено єдиного виконавця цих робіт державне підприємство “Національний центр поводження з небезпечними відходами” при Міністерстві навколишнього природного середовища України. Решту коштів, як зазначив Василь Плавюк, “поступлять в жовтні”. На разі, розпочато підготовчі роботи. Вивозитимуть гексахлорбензол на утилізацію в Англію.

Довідково.

З 1974-го по 1998 рр. на території колишнього Калуського хіміко-металургійного комбінату працювала технологічна лінія з виробництва чотирихлористого вуглецю та перхлоретилену. У процесі виробництва, яке включає пряме хлорування промислової вуглецевої сировини, утворилися тверді відходи (осмоли), які віднесено до першого класу небезпеки із вмістом гексахлорбензолу понад 90%. Відходи гексахлорбензолу розміщувалися на полігоні твердих токсичних відходів, на відведеній ділянці площею 5,12 га.

Полігон введено в експлуатацію у 1973 році. Останнє захоронення відходів гексахлорбензолу, 11 087,6 тонн, проведено у серпні 2000 року. Порушення цілісності захоронення високотоксичних відходів гексахлорбензолу спричиняє забруднення повітря, грунтів і водоносних горизонтів у басейні річки Лімниця, яка впадає у Дністер.

Гексахлорбензол є стійким органічним забруднювачем. Ця речовина повільно розкладається і вважається ймовірним збудником ракових захворювань у людини.

На запит України 4-5 березня 2010 року Місія з надзвичайної технічної оцінки ситуації Європейської Комісії та ООН відвідала зону надзвичайної екологічної ситуації у м. Калуші та підготувала рекомендації щодо вирішення проблемних питань у зоні Калуського промислового вузла.

Незалежний науковий аналіз засвідчив поширення гексахлорбензолу у навколишнє середовище на полігоні зберігання токсичних відходів (гексахлорбензолу). В цілому рекомендації експертів збігаються з пропозиціями МНС України. Вирішення цієї проблеми знаходиться під контролем Президента України.

Статьи

Страна
29.03.2024
10:18

В Крыму становится страшно: растет популярность страхования от БПЛА

...Эти выплаты никто не увидит, так как нет законодательной базы. Если они страхуют от террористического акта, то должно быть решение о возбуждении уголовного дела по соответствующей статье и так далее. Все остальное – красивые слова и обещания,...
Луганск
27.03.2024
17:45

"Бери и делай!" Как переселенцу начать зарабатывать в новой нише на новом месте

"Надо осознавать, что почти никто на новом месте не начинает действительно с абсолютного "нуля" - потому что у вас есть образование, опыт, личные ценности и тому подобное. Все это уже есть у человека, является неотъемлемой частью его бытия"
Страна
27.03.2024
12:46

Валютный вопрос, или Как олигархи споткнулись об Нацбанк

Дальнейшее снижение курса гривни окончательно добьет потребительский спрос, который в условиях полномасштабной войны и так уже давно "ниже плинтуса". Ну а "мертвый" потребительский спрос – это "мертвая" экономика.
Все статьи