Вверх

Некотел
18.02.2015 17:56:28. Просмотрено 5532 раз. За сегодня — 7 раз.

Дебальцевського котла не вийшло. Та його і не могло бути. І цього разу не завдяки героїзму воїнів, які перемагають всупереч хаяному військовому керівництву, а якраз завдяки правильній тактиці цього самого керівництва.Можна скільки завгодно критикувати Мінські домовленості, кричати, що бойовики не будуть дотримуватися перемир'я і взагалі всьо пропало, це зрада. Але кожного разу, звинувачуючи Порошенка, Муженка, Турчинова і всіх інших у некомпетентності та продажності, треба пам'ятати одну просту річ: ми не знаємо усієї картини. Її не знають журналісти, які епідемічно черпають інформацію із фейсбука. Її не знають волонтери, які телефонують знайомим бійцям не передову. Її не знають і самі бійці - ні ті, що знаходяться у гарячих точках, ні тим більше ті, хто пішли на ротацію. "Мені подзвонив друг, якому подзвонив друг, який точно знає когось у Дебальцевому" - це не інформація. Навіть близько.

Більше того - всю картину, навіть на воєнному фронті - а іще ж є інформаційний, дипломатичний, економічний - ми в принципі не спроможні побачити у найближчій перспективі. Років через 20, коли депутат європарламенту Петро Порошенко напише мемуари, щось проясниться. А зараз ми можемо тільки пробувати складати пазл із тих частинок, які є у відкритому доступі. Іноді, звісно, доведеться і інтеграли вирішувати, але найчастіше - просто скласти два і два.

І от він цей приклад під кодовою назвою "Дебальцеве". Що нам відомо напевне? Терористи почали наступ на місто незадовго до Мінської зустрічі нормандської четвірки. Це традиційна схема роботи Московії, на якій уже навіть зупинятися смішно, - так було і перед Женевою у квітні, і перед першим Мінськом, і перед Міланом, і взагалі кожного разу напередодні переговорів. На перемовинах московська сторона наполягала на відтермінуванні перемир'я хоча б на тиждень. Теж не неабияка задача. Московські засоби масової дезінформації поквапились оголосити про Дебальцевський котел, якого не було і близько, і путіну конче треба було тягнути час, щоб цей котел таки став реальністю і фактична лінія сутичок, від якої мала відводитися українська артилерія, проходила за Логвиновим. Не даремно Порошенко виходив на зв'язок із Генштабом прямо під час перемовин.

Дебальцеве трималось - і це було наріжним каменем тактичної боротьби української влади на всіх фронтах. Перша ластівка прилетіла уже в той самий ранок, коли Мінськ-2 було підписано: транш від МВФ і домовленість про 40 мільярдів кредиту за 4 роки. Мало того, що це ще одна крапельниця в тіло хворої української економіки, так це іще й сигнал всьому світу, що а) Україна є цікавим і перспективним інвестиційним проектом, і б) США та Європа не допустять хаосу та великої війни в нашій країні.

Дебальцеве трималось і далі, коли вже не мало б триматися, а вишивата в фейсбуках заунивно підхоплювала московський порядок денний, кричучи поперемінно "Порошенко введи війська в Дебальцеве" і "Порошенко виведи війська з Дебальцевого" (не нагадує Іловайськ, нє?). Ми дочекалися РадБезу ООН, на якому, окрім виступів за методичкою "засуджуємо/Боїнг/територіальна цілісність", була прийнята резолюція - на найвищому рівні, вище уже нема куди, - яка, по суті, дублює мінську домовленість. Тобто - весь світ стоїть на боці України і уважно спостерігає за тим, як терористи і Московія не дотримуються своїх слів. 

І вже наступного дня США приймає рішення про експорт союзниками - читай "Україні" - бойових безпілотників. Тоді ж головнокомандувач приймає рішення вивести війська із Дебальцевого. Звісно, при цьому будуть втрати - і серед бійців, і серед техніки. Але вони не співставні з тими втратами, які були б, якби "Дебальцівський котел" був реальністю. Дебальцеве повністю виконало свою тактичну задачу і може бути залишене. Президент прекрасно розуміє, що досвідчені солдати - основа армії. І, подібно до Черчілля, який у 1940 році на свій страх і ризик евакуював війська із французького Дюнкерка, сьогодні Порошенко на свій страх і ризик виводить війська із Дебальцевого.

Він міг дати команду іти в наступ, робити контратаки - не сумніваюсь, що терористи цього теж чекали, - але не дав. Тому що люди - понад усе. Тому що Україна прагне до миру, а Московія - до війни. Це не треба пояснювати нам, але це треба пояснювати західним лідерам, а ще більше - виборцям західних лідерів. Тож, коли Порошенко говорить, що "Ми змогли продемонструвати всьому світу справжнє обличчя бандитів, сепаратистів, підтримуваних Росією", то він саме це і має на увазі.

Чим більше буде фактів воєнних злочинів терористів, порушення домовленостей та очевидного нам їхнього прагнення до ескалації конфлікту, тим цікавішим буде суд над воєнними злочинцями у Гаазі. А те, що він буде, - це данність, яку треба завжди враховувати. 

Нам може здаватися, що кожне наступне перемир'я абсолютно безглузде, а кожне нове засідання Радбезу ООН - фарс планетарного масштабу. Але це гра в довгу. Якщо Китай мислить тисячоліттями, а наші західні партнери уже навчилися мислити століттями, то ми ж поки що дивимось тільки на дні вперед, навіть не на тижні. Через це і виникає нерозуміння процесів. А вони ідуть - невпинно, крок за кроком підводячи до неминучого краху Московську імперію і її імператора особисто. І Дебальцівський некотел був одним із таких кроків.


Комментарии
*
 
*
Публикуя данный комментарий, я соглашаюсь с тем, что несу полную ответственность за его соответствие законам Украины
Александр Чернов 18.02.2015 19:05:04

Не спешите с радостными выводами!
По поводу "вывода основных частей из Дебальцево" - не все так радужно!!! smile:!:

Ответить     
Владимир 18.02.2015 23:38:10

Ну да, гениальный план выступить жертвой изнасилования, не прикрывать войска артиллерией которая так досаждала "сеператистам" при наступлении чтобы все вокруг увидели как гибнут украинские солдаты и выразили серьезную озабоченность. Турчинов жевал сопли пока в захваченных администрациях сидело по сотне бомжей, когда можно было как в Харькове вычистить их оттуда за час. Чтобы что? Чтобы получить войну? И теперь он может рассказывать что другого выхода не было. Когда Гиркин появился в Славянске месяц бездействия дал им закрепиться, а потом было поздно. Когда через всю луганскую и донецкую под съекми на смартофны шли колонны военной техники - генштаб говорил "у нас нет такой информации". И вот они зашли и делать что-либо было уже поздно. У нас сплошная история того что не сделано из того что надо было делать еще 25 лет назад. И при этом все герои, ну потому что у нас мол не было полной картины из которой мы могли бы узнать что делать этого и не надо было. Последними после Пакистана у нас собираются внедрять 3G. Мне даже трудно представить тайные глобальные причины по которым этого нельзя было сделать раньше (секретный договор с Пакистаном чтобы не выставлять их идиотами?).
Ну да, в стратегическом плане и перспективе на 10 лет это победа - все увидели что Россия агрессор. Но не всем хочется выступать жертвами концлагеря чтобы остальной мир ужаснулся.

Ответить     
Гость 19.02.2015 17:23:25

А вот интересно, что будет дальше с построением госграницы с Россией? Где она всё же проходить будет? Хотя последствия очевидны: из-за форс-мажорных обстоятельств (ну из-за той же России) ее в обозримом будущем достроить не удастся. Как и выявить, куда бабло делось?! Громче всех будет кричать Кролик, хрумкая золотой морковкой. А вообще как может уважать себя страна, которая в руководство страной приглашает...не знаю, как их назвать, ну, например, "зарубежных волонтеров". Они ведь не за деньги работают, а за идею? Хреново, значит, на Украине с достойными людьми, хреново с патриотизмом, если по любому поводу то к янки в ножки валятся, то перед еуропейцами с протянутой рукой стоят, а потом призывно ноют: дядьки, помогите нам, жить научите! Забыли только, что достойно жить учатся с самого детства. Следовательно, нынешним это уже не грозит. Кстати, а чего мелочится?! Скоро у Обамы срок истекает - чего там, быстро сляпайте новый закон - а Обаму - в президенты Украиноштатов! То-то Путин и иже в ним обделаются! Вот только не знаю, от страху или от смеху...

Ответить     
Гость 20.02.2015 17:52:25

Дебальцево, конечно не котел!
мОгу продолжить ряд. Курица не птица, Украина - не страна, Порошенко - не президент.
Ну, а ВСУ - не армия

Ответить     
Гость 27.02.2015 17:23:21

автор - куплекный порошенковский халуй. На черное - белое. А в Дебальцево погибло более 200 наших украинских ребят. Такова правда

Ответить     


Последнее в блогах